Galeria Astrofotografii

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zapomniałeś hasła? Odzyskaj dostęp »
Zobacz więcej
Galeria
Obiekt:

Teleskop:

Detektor:

Montaż:
Autor:
PARTNERZY:

       Astro4U


       ScopeDome

       Planetarium TVP

Kometa 168P/Hergenrother

Autorem zdjęcia jest Jarosław TADEOPULOUS Smolar
Dodaj do ulubionych: autora zdjęcie
Kometa 168P/Hergenrother zgłoś naruszenie zasad

Proszę nie oceniać(wybierać cyferek) dla tego zdjęcia - zależy mi na konstruktywnych uwagach co poprawić w moim warsztacie obróbki - co kuleje ...Data wykonania zdjęcia:2012-10-11
Miejsce wykonania zdjęcia:Toruń
Obiekt:Kometa 168P/Hergenrother   znajdź inne zdjęcia Kometa 168P/Hergenrother
Teleskop:Sky Watcher 80ED   znajdź wykonane teleskopem: Sky Watcher 80ED
Detektor:SBIG ST10-XE   znajdź wykonane detektorem: SBIG ST10-XE
Montaż:CG5 GT   znajdź wykonane montażem: CG5 GT
Światłosiła:f/7,5
Ogniskowa:600 mm
8.00 Aktualna ocena:
Oddanych głosów: 13
Zamknięto już głosowanie na to zdjęcie
Komentarzy:17
W ulubionych:0
Wyświetleń:4307

Komentarze do zdjęciachcę jakiś jasny sprzęt do szybkiego łapania fotonów PRZED zasyfieniem dookólnym - ale żebym mógł wziąć docelową jasną tubę (delej nie wiem - newton-f4?? achromat-f5?? apo-f6 ??) najpierw muszę uzbierać na większy montaż - dopiero wtedy tuba - ależ się rozpisałem :)

Jarosław TADEOPULOUS Smolar 2012-10-19, 08:56 zgłoś naruszenie zasad

do tego mam pełne kółko filtrowe - LRGB oraz Ha OIII i SII - z mojejej miejscówki - docelowo będę robił tylko narrowband - chyba że na niebie będzie coś kuszącego w moim zasięgu tak jak ta kometka - jak na razie mam tylko złotego EDKa f7,5 więc ciemne toto

Jarosław TADEOPULOUS Smolar 2012-10-19, 08:54 zgłoś naruszenie zasad

z tego co pisało się przy okazji mojego focha z ocenianiem - eMDe już dawno się nie tylko AE - tylko wybaczcie moją dobrą aczkolwiek krótką pamięć - nie pamiętam kto ciągnie tą schedę ----- co do filtra(ów) - jestem teraz szcześliwym posiadaczem kamerki mono SBIG ST10-XE - to już szczyt marzeń dla takiego amatora jak ja

Jarosław TADEOPULOUS Smolar 2012-10-19, 08:51 zgłoś naruszenie zasad

No niestety emde ( admin) nie ma czasu a chyba i trochę serca do tej stronki. Winiet miesiąca nie ma od jakiegoś czasu, mój " tytuł" :) za najlepiej ocenioną fotkę 2010 roku też się nie pojawił...szkoda, bo pomimo kontrowersji z ocenami to jednak była jedyna galeria astrofo po polsku.

wessel 2012-10-19, 06:48 zgłoś naruszenie zasad

Anybody home? : ))) No dobra Panowie (i Panie ; ) - sami jakoś też ogarniemy temat, dopóki AE istnieje... ; ) Tadeo, to jak z tym filtrem LP? : )

PiotrMajewski 2012-10-19, 00:33 zgłoś naruszenie zasad

mogła z tego powstać niezła rzecz i dużo lepsza moim zdaniem od APODa (bo robiona przez amatorów - dla większości z nas poziom HST czy innych spitzerów jest nie do osiągnięcia) - zabrakło tego początkowego impetu i chęci z początków AE - czy uda się pobudzić...nie wiem...

Jarosław TADEOPULOUS Smolar 2012-10-18, 13:09 zgłoś naruszenie zasad

Ja czasem odnoszę wrażenie że administratorzy zapomnieli o istnieniu tego portalu. Brak zmiany fotografii miesiąca tylko mnie w tym wrażeniu utwierdza. Szkoda, bo to jedyna galeria foto o profilu astro jaką znam.

lokip 2012-10-18, 11:30 zgłoś naruszenie zasad

A może podejmiemy trud sporządzenia pewnych ram lub standardu dla zdjęć w celu realizacji takiej potrzeby ? Z autopsji wiem ile pracy (nauki) należy włożyć w poznanie standardu zdjęć, który oczywisty jest dopiero, wtedy, gdy się go osiągnie... a można przecież inaczej :).

Piotr 2012-10-17, 20:32 zgłoś naruszenie zasad

Nasuwają mi się dwie opcje: albo administracja portalu nie ma serca dla zawartości jako takiej, albo nie ma serca osobliwie dla... mnie ; D Ale po kątach nie płaczę, a nocami sypiam spokojnie - najważniejsze są dla mnie opinie użytkowników AE wyrażane ocenami i bardzo się cieszę, że tak wysoko cenią moje prace - zwłaszcza te ostatnie. A wracając do tematu - fotka naprawdę udana, Tadeo! Obiekt trudny, ogniskowa budzi szacunek, no i miejscówka znana mi trochę... ; ))) Nie mam wielkiego pojęcia o foceniu kamerką, więc zapytam: a może jakiś filtr LP by pomógł?

PiotrMajewski 2012-10-17, 20:17 zgłoś naruszenie zasad

A wg mnie astroecpo to portal na którym daje się oceny dosłownie z Kosmosu i kompletnie o niczym one nie świadczą:) A doczekać się tu komentarza, uzasadnienia oceny to już naprawdę trzeba by jakiegoś UFOka spotkać:) Dlatego ja strzeliłem focha i wchodzę tu tylko marudzić. Może kiedyś administracja zorientuje się, że portal niebezpieczenie zbliża się do stadium PZPN:)

maquu 2012-10-17, 20:14 zgłoś naruszenie zasad

walczę z setupem i jeszcze mam za duży odchył w jednej osi (0,5 pixela) - no właśnie widziałem Twoje genialne foto z tranzytu - a potem cisza...

Jarosław TADEOPULOUS Smolar 2012-10-17, 14:23 zgłoś naruszenie zasad

o - i to jest koństruktywne - i już odpisuję - kolorku nie zrobię - z mojej miejscówki - walę kamerką mono - próbowałem M94 z LRGB - kicha - mam za duże zaświetlenie (na tarasie widzę 4 swoje cienie :) - "centrum" Torunia)

Jarosław TADEOPULOUS Smolar 2012-10-17, 14:21 zgłoś naruszenie zasad

...wybieramy fotografię miesiąca, która następnie nie ukazuje się na stronie głównej ze stosowną winietą ; D Szczęśliwym trafem dotyczy to tylko moich prac. Dziwny jest to traf... A teraz do meritum: całkiem zgrabnie przyłapałeś kometkę, Tadeo, gratulacje! Kadr gra, subtelnie pokazana, ale całości przydałoby się trochę koloru i ciut mniej pociągnięte gwiazdki ; ) Generalnie - podoba mi się : )

PiotrMajewski 2012-10-17, 13:50 zgłoś naruszenie zasad

broń boże nie odbierajcie tego jako "patyk w wodę" do dyskusji o ocenianiu - zdjęcia, jeśli już mi wyjdą (w moim rozumieniu) - umieszczam gdzie się da(fora,tutaj itd) - w nadziei że ktoś coś sensownego napisze - konstruktywne wotum niewidzenia fotki czy cóś w ten gust - a na wszystkich forach jest to samo - albo pusto - nikt nic nie pisze - albo że jest super (jak ostatnia fota Perseidu która teraz zdobi okładkę Uranii) - w takich warunkach (zgodzicie się ?) ciężko popchnąć swój warsztat dalej...

Jarosław TADEOPULOUS Smolar 2012-10-17, 13:47 zgłoś naruszenie zasad

na forach też nikomu nie chce się pisać - system oceniania tutaj krytykowałem lat temu x - strzeliłem focha i już nie oceniam itd - nie chcę do tego wracać ... jak zwykle zadziała instynkt stada i nie wybiję się poza 7 za to zdjęcie - jeśli zdjęcie jest słabe - to jak mam poprawić warsztat wiedząc że dostałem 7??

Jarosław TADEOPULOUS Smolar 2012-10-17, 13:39 zgłoś naruszenie zasad

A według mnie portal astroexpo.pl to portal na, którym wybieramy fotografię miesiąca, a porady daje się na forach , i jak ktoś tego nie rozumie, to może faktycznie trzeba by to było obrazować.

lysyjonow 2012-10-17, 10:31 zgłoś naruszenie zasad

proszę administratorów o możliwość zamieszczania obrazków w komentarzach - skoro ktoś nie potrafi czytać to może obrazek ogarnie swoim rozumem ...

Jarosław TADEOPULOUS Smolar 2012-10-16, 18:26 zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz