Galeria Astrofotografii

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zapomniałeś hasła? Odzyskaj dostęp »
Zobacz więcej
Galeria
Obiekt:

Teleskop:

Detektor:

Montaż:
Autor:
PARTNERZY:

       Astro4U


       ScopeDome

       Planetarium TVP

niebo

Autorem zdjęcia jest adamb
Dodaj do ulubionych: autora zdjęcie
Niebo zgłoś naruszenie zasad


Data wykonania zdjęcia:2009-04-19
Miejsce wykonania zdjęcia:iwonicz zdroj
Obiekt:Niebo   znajdź inne zdjęcia Niebo
Teleskop:Nikkor 18-55mm ED KIT   znajdź wykonane teleskopem: Nikkor 18-55mm ED KIT
Detektor:Nikon D40   znajdź wykonane detektorem: Nikon D40
Montaż:Statyw fotograficzny   znajdź wykonane montażem: Statyw fotograficzny
Espozycja:1x20/200 (ilość x czas/iso)
Światłosiła:f/3,5
Ogniskowa:18 mm
3.32 Aktualna ocena:
Oddanych głosów: 22
Zamknięto już głosowanie na to zdjęcie
Komentarzy:6
W ulubionych:0
Wyświetleń:2911

Komentarze do zdjęciaI znów kłaniają się rozważania "o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia" ; ) Kuba zadał dokładnie to samo pytanie, jak ja przed kilkoma miesiącami, lecz w odwrotną stronę. Nie robię DS-ów, więc generalnie wstrzymuję się od arbitralnego oceniania takich fotek. Jestem jednak pewien, że zarówno DS-a jak i astrofoto krajobrazowe lub - jak kto woli - astroart moża zrobić świetnie lub temat położyć. Powtarzałem i będę powtarzał: to dwie różne konkurencje i warto zastanowić się w jaki sposób miarodajnie oceniać wartość takich prac. Bo co do tego, że DS-y i astroart tworzą wzajemne dopełnienie pojęcia astrofoto nie mam żadnych wątpliwości; chyba że zamiast rosnącej społeczności AE chcemy stworzyć elitarną Ligę Mistrzów ograniczającą się do grona niewielu osób... Kuba pyta: jaki związek ma to zdjęcie z astro? Ja na tym zdjęciu widzę Bliźnięta, Procjona, łeb Hydry i majaczące M44, więc trochę tego "astro" jednak jest. Na przykładzie tej fotki czuję, że autor lubi niebo pełne gwiazd i szuka pomysłu na ładne jego połączenie z tym, co na ziemi, stara się tworzyć klimat. To wcale nie mniej ważne niż dbałość o detale kolejnej NGC... Owszem, być może autor mógł poszukać lepszego sposobu na ukazanie większej liczby gwiazd, balansu barw i nie przepalenie budynku w szczytowych partiach - i o to warto się spierać - ale jedynki w tym przypadku to - moim zdaniem - stanowcza przesada.

PiotrMajewski 2009-04-28, 10:22 zgłoś naruszenie zasad

Skupiając się jednak na astro - taka jest bowiem misja tego portalu - zdjęcie, choć ładnie się prezentuje, to jednak niebo na nim nie jest najlepszej jakości... Pozdrawiam

harryLH 2009-04-27, 23:50 zgłoś naruszenie zasad

Na dobrą sprawę ISS to także architektura. Tyle, że kosmiczna :) A jej zdjęcia powalają i zachwycają wszystkich. Myślę, że kluczem nie powinna być technika wykonania zdjęcia tylko to ulotne "coś" zwane magią, feelingiem, klimatem.. Zapewne dlatego rozrzut ocen jest tak duży.

JerzyRafalski 2009-04-27, 20:53 zgłoś naruszenie zasad

Jest dokładnie tak jak pisze qbanos, zdjęcie jest fajne ale ciężko je wysoko oceniać w kategorii zdjęcia astronomicznego. ;)

bokonon 2009-04-26, 00:06 zgłoś naruszenie zasad

A jaki związek ma to zdjęcie z astro? To chyba lepiej pasuje do kategorii "architektura" albo coś w tym rodzaju. Jeżeli faktycznie byłoby dobrze zrobione to spoko, ale tu widać mniej gwiazd niż gołym okiem. Niektórzy dają za tą fotę 6 - jak można ocenić ją podobnie co niektóre zdjęcia DS'ów naświetlane po kilka godzin?

qbanos 2009-04-25, 19:49 zgłoś naruszenie zasad

troche chyba przesada z tym jedynkami :(

adamb 2009-04-25, 19:36 zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz