Galeria Astrofotografii

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zapomniałeś hasła? Odzyskaj dostęp »
Zobacz więcej
Galeria
Obiekt:

Teleskop:

Detektor:

Montaż:
Autor:
PARTNERZY:

       Astro4U


       ScopeDome

       Planetarium TVP

Most międzyplanetarny 2.0

Autorem zdjęcia jest PiotrMajewski
Dodaj do ulubionych: autora zdjęcie
Jowisz i Merkury zgłoś naruszenie zasad

Drugi wieczór A.D.2009 nad Wisłą w Toruniu był - w odróżnieniu od sylwestrowego - pozbawiony choćby cienia zamglenia. Tym razem barwy nieba rysowały się ostro i soczyście, a Jowisz i Merkury śmiało wkraczali na przeprawę drogową...Data wykonania zdjęcia:2009-01-02
Miejsce wykonania zdjęcia:Toruń
Obiekt:Jowisz i Merkury   znajdź inne zdjęcia Jowisz i Merkury
Teleskop:Nikkor 24-70 AF-S/2.8   znajdź wykonane teleskopem: Nikkor 24-70 AF-S/2.8
Detektor:Nikon D700   znajdź wykonane detektorem: Nikon D700
Montaż:Statyw fotograficzny   znajdź wykonane montażem: Statyw fotograficzny
Espozycja:1x1.3s/ISO 200 (ilość x czas/iso)
Światłosiła:f/5
Ogniskowa:70 mm
4.60 Aktualna ocena:
Oddanych głosów: 25
Zamknięto już głosowanie na to zdjęcie
Komentarzy:5
W ulubionych:0
Wyświetleń:5324

Komentarze do zdjęciaDzięki za "filozofię", Marku : ) Będę bronił kompozycji obrazka, bo wizualnie ten układ Jowisza z Merkurym wpasował się - w moim odczuciu - w geometrię mostu. Złapałem planety szeroko, aby w kadrze wypadły w miarę blisko siebie. A resztę zrobiła przyroda ; ) Zgadzam się z Tobą w opinii, że moje dotychczas opublikowane prace są rodzajem astro-widokówek. Jestem typem "widokowca", który lubi grę barw, świateł, landszafty i śmiało możecie mnie tak nazywać ; ) Raz jeszcze dzięki za polemikę i wszelkie uwagi, Marku. Od każdego można się wiele nauczyć. I warto. Raz jeszcze pozdrawiam z mostu w Toruniu ; )

PiotrMajewski 2009-02-01, 01:27 zgłoś naruszenie zasad

Piotrze, nie piszę, że zdjęcie całościowo jest złe i wogóle do niczego bo tak nie jest. Widać piękny widok i wszystko technicznie jest w najlepszym porządku. Chodzi mi o to, że tak szerokie ujęcie (wg mnie) zastosowane do takiego zjawiska jak zbliżenie dwóch planet powoduje, że dla oglądającego zjawisko to jest pomijalne, a ważniejszy staje się most. Tak ja zareagowałem na samym początku, myślałem, że to po prostu piękny widok po zachodzie Słońca, dopiero potem zauważyłem dwa punkciki. I oczywiście Twoje zdjęcia, są b.dobre ale trochę pod innym względem, są jak widokówki z elementami astro. Nie mówię, że moje zdjęcia, są jakieś super z samymi DSami. Po prostu trzeba podkręcić (jeśli się chce oczywiście) aby widok na zdjęciach był bardziej kosmiczny niż ziemski (to np będę robił gdy tylko będzie pogoda). Ale nafilozofowałem :). Pozdro Piotrze :)

MarekMarcinkowski 2009-01-31, 08:39 zgłoś naruszenie zasad

Poczułem się wywołany do odpowiedzi, zatem po kolei: jeżeli planety nie mają nic wspólnego z astro, to jakie obiekty mają? Jeżeli autor komentarza minutę później uznaje, że jednak taki Jowisz i Merkury na fotografii mają w sobie coś z astro, ale z astrofoto już nie, zapytuję: jaka jest definicja astrofoto? ; ) Z ciekawości zajrzałem do Twojej galerii, Marku. I tu spotkało mnie największe zdumienie, bowiem obaj reprezentujemy całkiem zbliżony profil tematyczny prac, czyli szerokie ujęcie i zjawiska. "Myślę, że astronomowie jak mało kto powinni mieć bardzo wprawne oko :), a nawet parę oczu." Zgadnij kto to napisał, Marku? ; ) Pozdrawiam!

PiotrMajewski 2009-01-31, 01:13 zgłoś naruszenie zasad

OK, widzęna powiększeniu planety. Ocena będzie wyższa :) Mój błąd, co jednak nie zmienia faktu, że zdjęcie jako astrofoto jest cienkie.

MarekMarcinkowski 2009-01-30, 09:29 zgłoś naruszenie zasad

Sorry ale to nie jest portal na zdjęcia architektury. Nie ma tu nic wspólnego z astro. Dlatego daje niską ocenę.

MarekMarcinkowski 2009-01-30, 09:28 zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz