Galeria Astrofotografii

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zapomniałeś hasła? Odzyskaj dostęp »
Zobacz więcej
Galeria
Obiekt:

Teleskop:

Detektor:

Montaż:
Autor:
PARTNERZY:

       Astro4U


       ScopeDome

       Planetarium TVP

Kokon z Zatomia

Autorem zdjęcia jest qbanos
Dodaj do ulubionych: autora zdjęcie
IC5146-Cocoon Nebula zgłoś naruszenie zasad

Zdjęcie wykonane na zlocie w Zatomiu - IX 2012.Data wykonania zdjęcia:2012-09-20
Miejsce wykonania zdjęcia:Zatom
Obiekt:IC5146-Cocoon Nebula   znajdź inne zdjęcia IC5146-Cocoon Nebula
Teleskop:Stellarvue 80S LOMO   znajdź wykonane teleskopem: Stellarvue 80S LOMO
Detektor:SBIG ST-2000XM   znajdź wykonane detektorem: SBIG ST-2000XM
Montaż:SW HEQ-5 Syntrek   znajdź wykonane montażem: SW HEQ-5 Syntrek
Espozycja:LRGB: 290:80:80:80 (ilość x czas/iso)
Światłosiła:f/4.8
Ogniskowa:385 mm
9.61 Aktualna ocena:
Oddanych głosów: 18
Zamknięto już głosowanie na to zdjęcie
Komentarzy:10
W ulubionych:0
Wyświetleń:2441

Komentarze do zdjęciaNapiszę krótko... \"DZIEWCZYNY NIE DRAPTA SIĘ...\" a na pewno o to czy można to było zrobić lepiej bądź gorzej. Chłopak napracował się zrobił super fotkę... a jeśli ma odmienne zdanie na temat technik to jego \"problem\"(z góry przepraszam za wypowiedź w stylu ignoranta). Jak dal mnie wrażenia estetyczne oraz wizualne super(gratki) Sam czasami spoglądam w niebo moją Sytą 6 na dobsonie.... jak bym nie tyle co mógł, a wiedział jak prawidłowo zrobić takie zdjęcie to bym je oprawił ramkę i powiesił na ścianie. DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY mają zdanie przemawiające ku temu, że można coś zrobić lepiej (a wiadomo że zawsze można zrobić coś lepiej), niech swoje sugetię potwierdzają likiem zdjęcia tego samego obiektu w Ich wykonaniu. Wiem że to trudne i burzy idę bądź \"wygodę\" z korzystania tego forum internetowego aczkolwiek moim zdaniem JEST TO najbardziej sprawiedliwe oraz jest to najlepsza weryfikacja tego czy dane zdanie lub opinia jest prawdziwa... pozdrawiam wszystkich którzy lubią krytykować w dobrej wierze;)

jassenty 2012-10-31, 00:57 zgłoś naruszenie zasad

Napiszę krótko... "DZIEWCZYNY NIE DRAPTA SIĘ..." a na pewno o to czy można to było zrobić lepiej bądź gorzej. Chłopak napracował się zrobił super fotkę... a jeśli ma odmienne zdanie na temat technik to jego "problem"(z góry przepraszam za wypowiedź w stylu ignoranta). Jak dal mnie wrażenia estetyczne oraz wizualne super(gratki) Sam czasami spoglądam w niebo moją Sytą 6 na dobsonie.... jak bym nie tyle co mógł, a wiedział jak prawidłowo zrobić takie zdjęcie to bym je oprawił ramkę i powiesił na ścianie. DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY mają zdanie przemawiające ku temu, że można coś zrobić lepiej (a wiadomo że zawsze można zrobić coś lepiej), niech swoje sugetię potwierdzają likiem zdjęcia tego samego obiektu w Ich wykonaniu. Wiem że to trudne i burzy idę bądź "wygodę" z korzystania tego forum internetowego aczkolwiek moim zdaniem JEST TO najbardziej sprawiedliwe oraz jest to najlepsza weryfikacja tego czy dane zdanie lub opinia jest prawdziwa... pozdrawiam wszystkich którzy lubią krytykować w dobrej wierze;)

jassenty 2012-10-31, 00:57 zgłoś naruszenie zasad

Qbanos, powoli zaczyna mnie nudzić obalić Twoje bezsensowne stwierdzenia. Co najmniej połowa moich zdjec zawiera odniesienie na zdjęcie w pełnej rozdzielczości. Kto jeszcze tak robi? Ty oczywiście nie. I nonsens s kamerą monochromatyczną nawet nie będę komentować.

Karel 2012-09-30, 22:48 zgłoś naruszenie zasad

Tylko wtrące patrząc na te dyskusje: być może to wpływ pełni Księżyca...

MarcinSn 2012-09-30, 21:34 zgłoś naruszenie zasad

Zacznij fotografować kamerą monochromatyczną to porozmawiamy. Zresztą, patrząc na Twoje zdjęcia, FWHM gwiazd nie ma dla Ciebie zbyt wielkiego znaczenia. Cóż, każdy zwraca uwagę na coś innego. Dobrze, że pokazujesz miniaturki zamiast zdjęć w pełnej rozdzielczości. Zmniejszanie doskonale maskuje mankamenty w ostrości i detalu :) Na przyszłość będę zwracał baczniejszą uwagę na Twoje kadry. Zupełnie przy okazji - grzeczność wymaga by "Ty" pisać wielką literą, jeśli zwracasz się do kogoś personalnie. Miłego popołudnia.

qbanos 2012-09-30, 15:45 zgłoś naruszenie zasad

"Kąt zamocowania kamery powinien być zgodny z osiami RA i DEC (wielokrotności 1/2 pi), inaczej guiding zaczyna szaleć." Qbanos, robię zdjęcia nieco większym ogniskem niż ty i powiem to po prostu. To nie jest prawda!

Karel 2012-09-30, 10:15 zgłoś naruszenie zasad

lokip - chyba żartujesz :) Widać, że fotografowanie kamerą jest Ci zupełnie obce... Kąt zamocowania kamery powinien być zgodny z osiami RA i DEC (wielokrotności 1/2 pi), inaczej guiding zaczyna szaleć. Strasznie mnie zdziwił ten komentarz szczerze mówiąc. Dawno tu nic nie publikowałem, ale widzę, że jest jeszcze gorzej niż było...

qbanos 2012-09-30, 09:04 zgłoś naruszenie zasad

Można się było pokusić o przekątną w kadrowaniu.

lokip 2012-09-28, 18:33 zgłoś naruszenie zasad

Długo szukałem, żeby się czegoś doczepić ale nie znalazłem :-) Gratuluję Kuba!

piotrpe 2012-09-26, 22:58 zgłoś naruszenie zasad

To zdjęcie miażdży, gratuluje

omikron20 2012-09-25, 22:29 zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz